Üretim hayatına 1976 yılında İstanbul’da başlayan Kayalar Kimya, bugün küresel bir kuruluş olarak sektörün standartlarına yön vermektedir. Ahşap koruma sistemlerinde Türkiye’de % 23'lük pazar payı ile sektör lideri olan Kayalar Kimya, Türkiye ve İspanya’da toplam 59 bin m2 alana kurulu üretim tesisleri ve 60 bin ton üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük 5. boya ve vernik üreticisidir.

Boya ve vernik sektörünün dünya çapında en prestijli şirketlerini belirleyen Coatings World listesine 2013 yılında 76. sıradan giren Kayalar Kimya, ahşap koruma sistemlerindeki başarısını inşaat boyalarına da taşımıştır. Dünya genelinde 9 fabrikası bulunan Alman Meffert AG ile 2005 yılında ortaklık anlaşması yaparak Düfa boyalarınıTürkiye’de üretmeye başlayan Kayalar Kimya, 2009 yılında bu ortaklığın tüm haklarını satın alarak Kayalar-Meffert AG şirketinin tek sahibi olmuştur.

Üstün Alman teknolojisi ve AB standartlarına uygun kalitesi ile Türk pazarında kısa zamanda kabul gören DÜFA Boya, çevre ve insan sağlığına duyarlı, uygulaması pratik su bazlı boyalar üretmektedir. "Boyanın Ustası" sloganıyla pazara renk getiren Düfa, Mix makine renklendirme teknolojisi ile müşterilerine 70 binin üzerinde renk seçeneği sunmaktadır.

Su bazlı iç ve dış cephe ürünlerinin yanı sıra PROFITEC şantiye grubu ile profesyonellerin önde gelen tercihlerinden biri haline gelen Düfa, ısı yalıtım sistemlerinde de Düfa Thermal markası ile üretim yapmaktadır.